Co nowego?

Katecheza niedzielna 05.12.2021

Katecheza 5 grudnia 2021 r. Dlaczego nie wolno posługiwać się kłamstwem? ... więcej

Ogłoszenia - II niedziela Adwentu rok C

II niedziela Adwentu C – 05.12.2021 Dzisiejsza, II niedziela Adwentu, jest... więcej

Kontakt

Adres: Gm. Annopol, pow. Kraśnik, woj. lubelskie 23-235 Annopol, Borów 31a ks.proboszcz: tel.... więcej

74 rocznica pacyfikacji Borowa

Zmiany personalne

Z dniem 04 stycznia 2018 r. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz... więcej

74 rocznica pacyfikacji Borowa

Strona główna>Z życia parafii>

Opublikowane dnia 2018-02-08

02.02.2018– w święto Ofiarowania Pańskiego (piątek) parafianie uczcili pamięć pomordowanych podczas pacyfikacji Borowa i okolicznych miejscowości w dniach 2-3 lutego 1944 r. Podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz Zbigniew Kata w koncelebrze z ks. dr Piotrem Tylcem – dyrektorem biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu i ks. wicedyrektorem sandomierskiej Caritas Krzysztofem Trykiem, modlono się za ofiary bestialskiego mordu sprzed 74 lat. W okolicznościowym kazaniu ks. dyr. seminaryjnej biblioteki mówił o bezbronnych ofiarach lokalnej społeczności, o których pamięć winna być przekazywana młodym pokoleniom, aby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni. Po zakończeniu Eucharystii, poczty sztandarowe, przybyli goście i parafianie, przeszli na cmentarz, pod pomnik upamiętniający zabitych przez Niemców mieszkańców Borowa, gdzie złożono wieńce i kwiaty. Dalsza część uroczystości odbywała się w gościńcu „Fela”, gdzie wspominano tragiczne wydarzenia z czasów ostatniej wojny.